Напишите пожалуйста ответы на вопросы по английски! Where would you prefer to go - to the country or to a new town? Why? How do you usually spend your weekends in summer? Who do you like to spend your weekends in summer with? Why?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Where would you prefer to go - to the country or to a new town?-I prefer to go in country because I like to discovver new things like food and animals. (Я предпочитаю ездить в страны потому что я люблю открывать для себя новые вещи как еда и животные) How do you usually spend yourweekends in summer? -I usually go to another country and play with my friends because I like it.(Я обычно уезжаю в другую страну и играю с друзьями потому что мне нравиться это)