Напишите пожалуйста по английски сообщение "известный человек": описание внешности, чем занимается ,сколько лет.Умоляю.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ИВАН УРГАНТ Ivan Urgant - Russian actor, showman, TV and radio host, singer, musician, producer. Height: 1 meter 95 centimeters. Age Ivan Andreevich 38 years old, born April 16, 1978. In appearance, Ivan does not stand out, except that the high growth. His hair is brown, blue eyes. Wife is Natalia Kiknadze.