Напишите предложения во множественном числе. 1.That is her book. She likes to study English. Listen! He is speaking English. Перепишите предложения, вставив is,am,are. И переведите их. 1.Where ... you from? 2.I ... glad to s...

Напишите предложения во множественном числе. 1.That is her book. She likes to study English. Listen! He is speaking English. Перепишите предложения, вставив is,am,are. И переведите их. 1.Where ... you from? 2.I ... glad to see you. How ... you? 3. The dog ... in the garden. 4. Tom's parents ... travel agents. 5. Your money ... in your handbag.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. These are her books. 2. They like to study English. 3. Listen! They're speaking English. 1. Where are you from? 2. I'm glad to see you. How are you? 3. The dog is in the garden. 4. Tom's parents are travel agents. 5. Your money is in your handbag.
Гость
These are her books. They like to study english. They are speaking english. 1.Where are you from? Откуда ты? 2.I am glad to see you.How are you? Я рад/я тебя видеть.Как ты (себе чувствуешь)? 3.The dog is in the garden. Собака в дворе. 4.Tom's parents are travel agents. Родители Тома турагенты. 5.Your money is in your handbag. Твои деньги в твоей суме.