Напишите проект на английском на тему rag you вид спорта .В проекте должно быть написано где это происходит,правила игры,что надо использовать.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I play tennis. In this game we use a racket and a ball. The essence of the game is to throw the ball across the net and not fall into the net. In this game usually play 2 people, one is on one side of the grid, and the other person on the other side. This game is very interesting and fascinating