НАПИШИТЕ РУССКИМИ БУКВАМИ АНГЛИЙСКОЕ ПРОИЗНОШЕНИЕ !!! Walt Disney, a famous American producer, made som

НАПИШИТЕ РУССКИМИ БУКВАМИ АНГЛИЙСКОЕ ПРОИЗНОШЕНИЕ !!! Walt Disney, a famous American producer, made some of the worlds most magical films. A talented businessman, he also created Disneyland, a magical park After the First World War lie managed to set up his own film company. Disney's cartoon Films became popular all over the world. American films are shown, the name of "Disney" still draws the crowds.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Волт Дисней, э фэймос американ продюсе, мэйд сам оф зе ворлдс мост мэджикал филмс. Э телентед бизнесмен, хи алсо криэйтид Диснейлэнд, э мэджикал пак. Афте зе фест ворлд вер лай мэнеджит ту сет ап хис оун филм компани. Диснейс катун филмс бикэйм попюлар ол овер зе ворлд. Американ филмс а шоун, зе нейм оф Дисней стил дроус зе кроудс.