Напишите сказку на английском языке. Кратко 5 предложений, помогите пожалуйста. Сказка: The Tale of Two Bad Mice.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
8oncu upon a time lived two bad mice. they like brake things,hurt animal and cut everything. one day they were walking throug the forest and found a chest ,in the chest was gold. mice started argument who wil take gold but not decide who. so the left the forest with out chest.