Напишите следующие предложения в Past Simple и Future Simple Tense. 1. I get up at 7 o’clock. 2. We live not far from our college. 3. I have dinner at my college canteen.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I got up at 7 o'clock I will get up at 7 o'clock 2. We lived not far from our college We will live not far from our college 3. I had dinner at my college canteen I will have dinner at my college canteen