Напишите следующие прилагательные в сравнительной и превосходной степени:Bad,wonderful,long,warm,many

Напишите следующие прилагательные в сравнительной и превосходной степени: Bad,wonderful,long,warm,many
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Bad-worse-the worst Wonderful-more wonderful-the most wonderful Long-longer-the longest Warm-warmer-the wormest Many-more-most
Гость
bad - worse - the worst wonderful - more wonderful - the most wonderful long - longer - the longest warm - warmer - the warmest many - more - most