Напишите сочинение на английскому моя любимая школьная традиция пожалуйста очень надо
Ответ(ы) на вопрос:
Every shcools have their famous traditions.My school has traditions too.My favorite school tradition is celebrate New Year with teacher and my classmates.We always dress up in funny costumes,sing New Year`s songs and dance.After this we drink tea with cakes.