Напишите свою книгу отвечая на эти вопросы на английском и если можно с переводом Только пожалуйста не с Г_д_з

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want to tell you about the book: Alisa Selezneva. The book is written by Cyrus Bulycheva.  The genre of story, adventure, children. A story about a girl who often gets into various troubles. The main character Alisa Selezneva, in every book her age is different, but most she is a sixth grader. Child. I would very much like to read it. And I advise you to read it to my friends