Напишите транскрипцию стихотворения little girl Little girl,littel girl Where have you been ? I've been to see grandmother Over the green What did she give you ? Milk in a can. What did you say for it ? Thank you,grandma.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
[ˈlɪtəl] [gɜrl],[ˈlɪtəl] [gɜrl]                                      [wɛr] [həv] [jʊ] [bɪn] ?  [aɪv] [bɪn] [tə] [si] [ˈgrændˌmʌðər]   [ˈoʊvər] [ðə] [grin]  [wʌt] [dɪd] [ʃi] [gɪv] [ju] ?  [mɪlk] [ɪn] [ə] [kæn].  [wʌt] [dɪd] [jʊ] [seɪ] [fər] [ɪt] ?  [θæŋk] [ju],[ˈgræmɑ]. [ˈлитэл] [гёрл],[ˈлитэл] [гёрл]   [уэр] [хэв] [ю] [бин] ?  [айв] [бин] [тэ] [си] [ˈгрэндˌмазэр]   [ˈoувэр] [зэ] [грин]  [уат] [дид] [ши] [гив] [ю] ?  [милк] [ин] [э] [кэн].  [уат] [дид] [ю] [сей] [фэр] [ит] ?  [сэнк] [ю],[ˈгрэма].