Напишите вопросы на которые отвечают главные и второстепенные члены предложения(все члены предложения)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
дзейник хто што? выказник што зрабиць? што рабиць? акаличнасць дзе? куды? як? кали? адкуль? кольки ?для чаго? дапауненне з ким? што? каму? чым? аб чым? на чым? на што? на каго? каго? азначэнне яки? чый? якое? чые? якая? якой?