НАПИШИТЕ ВРЕМЯ КАЖДОГО ИЗ ЭТИХ СЛОВ,ПОЖАЛУЙСТА!) 1 had invented (изобрел) 2 was working (работал) 3 stumbled (наткнулся) 4 was trying (пытался) 5 lived (жил) 6 was experiencing (познал) 7 will always remember (всегда будут помн...

НАПИШИТЕ ВРЕМЯ КАЖДОГО ИЗ ЭТИХ СЛОВ,ПОЖАЛУЙСТА!) 1 had invented (изобрел) 2 was working (работал) 3 stumbled (наткнулся) 4 was trying (пытался) 5 lived (жил) 6 was experiencing (познал) 7 will always remember (всегда будут помнить)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. past perfect 2. past continuous 3. past simple 4. past continuous 5. past simple 6. past continuous 7. future simple