Найдите 12 слов в которых есть ошибки: boxes chairs boots armies watchs months places citys mouths shoosboxes toothes keys mouses horses classes childrens womans wolfs dishs gooses lives sheeps wifes

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
armies Watchs Citys Toothes Mouses Childrens Womans Dishs Это вроде все Я больше не нашла Слова написаны как у тебя