Найдите и исправьте ошибки The Russia is washed by Arctic and Pacific Oceans. Where is your flat: on a first or on a second floor? The July is a hottest month of a year. подсказка нужно артикаль исправить по-моему. 2. Переведи...

Найдите и исправьте ошибки The Russia is washed by Arctic and Pacific Oceans. Where is your flat: on a first or on a second floor? The July is a hottest month of a year. подсказка нужно артикаль исправить по-моему. 2. Переведите следующие предложение на английский язык используя правила артикля . О! Какя чудная картина!. Как правило , я принимаю душ утром. Что Вы хотите: яблоко , мандарин или апельсин?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.The Russia is washed by Arctic and Pacific Oceans. - Russia is washed by Arctic and Pacific Oceans. 2. Where is your flat: on a first or on a second floor? - Where is your flat: on the first or on the second floor? 3. The July is a hottest month of a year.  - July is a hottest month of a year.  1.Oh! What a wonderful picture! 2. As a rule, I take a shower in the morning. 3. What do you want:an apple,a mandarin or an orange?