Найдите определения следующих префиксов: l) inter- 2) post- 3) bi- 4) pre- S) multi- 6) ex- a) more than one; many b) later than; after c) before; in preparation d) former and still living e) between; among a group f) two: ...

Найдите определения следующих префиксов: l) inter- 2) post- 3) bi- 4) pre- S) multi- 6) ex- a) more than one; many b) later than; after c) before; in preparation d) former and still living e) between; among a group f) two: twice; double
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 e 2 b 3 f 4 c 5 a 6 d