Найдите рифмующиеся словаpony 1) rose toe home go nose gnome poet polo 2) horse popcorn form short sport north port horn report storm 3) zoo pool shampo moon balloon cool goose lagoon school tooth 4) book cook foot good cookie...

Найдите рифмующиеся словаpony 1) rose toe home go nose gnome poet polo 2) horse popcorn form short sport north port horn report storm 3) zoo pool shampo moon balloon cool goose lagoon school tooth 4) book cook foot good cookie rook took cookery football hood
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) rose,nose, toe, go 2)horn, popcorn, short,sport,port 3) pool, cool, school,  moon, baloon 4)book, cook, rook, took. hood,good