Найти ошибку в предложениях : 1) 1(you shouldn't) 2(let yourself) 3(to get upset) over 4(such silly things) 2) 1(it was her) who 2(suggested him) 3(to go to London) 4(in order to get) a direct flight

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) 1(you shouldn't) 2(let yourself) 3( get upset) over 4(such silly things) 2) 1(it was her) who 2(suggested to him) 3(to go to London) 4(in order to get) a direct flight
Гость
1.get upset-ошибка в 3.писать без to. 2.It was she-ошибка в 1.вместо her надо писать she.