Необходимо перевести предложение в другую форму. Покажу на примере: We expect that they will come tomorrow We expect them to come tomorrow. Похожим образом нужно переделать следующее предложение: We know that primary school pup...

Необходимо перевести предложение в другую форму. Покажу на примере: We expect that they will come tomorrow We expect them to come tomorrow. Похожим образом нужно переделать следующее предложение: We know that primary school pupils are taught such skills, as reading, writing, and arithmetic.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We know that primary school pupils teach reading, writing and arithmetic.
Гость
Primary school pupils are known to be taught such skills as reading,writing and arithmetic.