Нет бел. яз на компе, написала русскими буквами. Народная, памяць, адважных, вораги, волю, манумент, Брэсцкай крэпасци помник, вяликай, любимай зямли - выделить канчатак и аснову сов.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
народная: канчатак - ая, аснова - народн памяць: нулявы канчатак, аснова - памяць адважных: канчатак - ых, аснова - адважн ворагі: канчатак - і, аснова - вораг волю: канчатак - ю, аснова - вол манумент: нулявы канчатак, аснова - манумент Брэсцкай: канчатак - ай, аснова - Брэсцк крэпасці: канчатак - і, аснова - крэпасц помнік: нулявы канчатак, аснова - помнік вялікай: канчатак - ай, аснова - вялік любімай: канчатак - ай, аснова - любім зямлі: канчатак - і, аснова - зямл