Номер 164 переписывать весь текст не надо просто раскрыть скобки желательно писать номер в котором раскрыли скобки

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. am writing 2. am not drinking 3. I'll go 4.don't go 5.is not reading 6.he is playing 7.Is he playing 8.works 9.doesn't work 10.do you work 11.lives 12. doesn't live 13. are not sleeping 14.play 15. will not go 16.will read 17.didn't work 18. is nor reading 19.does your father 20.are you playing 21.is moving, is appearing, getting 22.is improving 23.is playing