Нужна помощь! Завершите предложение. Используйте относительные местоимения. Пример: I like parties where I can meet lots of people 1. I prefer cakes... 2.I dont like costumes....3.I cant stand people... 4.I like films....5.I en...

Нужна помощь! Завершите предложение. Используйте относительные местоимения.  Пример: I like parties where I can meet lots of people  1. I prefer cakes...  2.I dont like costumes.... 3.I cant stand people...  4.I like films.... 5.I enjoy meeting people.... 6.I often go to place...  7.I like reading books...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 because they are tasty 2. they are too bright 3 who talks loudly 4 which have good endings 5 who are friendly 6 where I can relax 7 which have good actions