Нужно к каждому слову по 2 прил только чтобы не повторялись!Не правильное удаляю!Помогите плизз! Nurse- Dentist- engineer- farmer- housewife- driver- postman- firefighter- police officer- vet- mechanic- manager-

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. patient, caring 2. аttentivе, confident 3. imaginative, ambitious 4. thrifty, kind 5. hospitable, alert 6. neat, competetive 7. reliable, polite  8. brave, courageous 9. curious, hard-working 10. nice, friendly 11. strong, clever 12. sociable, creative