Нужно написать на англиском еду и напитки.И подобрать 7 вариантов Food brink Countable Uncountable Countable Uncountable apples bread ...... Water .... ...

Нужно написать на англиском еду и напитки.И подобрать 7 вариантов Food brink Countable Uncountable Countable Uncountable apples bread ...... Water .... butter ...... juice .... ..... ...... milk .... .....
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Food drink Countable Uncountable Countable Uncountable apples bread carrot water potato butter limonade juice lemon pineapple honey milk cake pie