Нужно написать о своей проблеме(3-4 предложения) и написать совет к этой проблеме(3-4предложения) на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
problem : i am very fat and because of this i feel very uncomfortable in socety  solutions :you need to lose weight . you can not eat a lot and need to engage in sports that you liked the others