Нужно написать открытку другу на тему: как я нахожусь на курорте и рассказываю о нём другу, где я, что я сдесь делал, нравится ли мне здесь. На английском языке. 60-80 слов. ПОЖАЛУЙСТА помогите!!!))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear (Имя друга) I am in Thailand!It is very warm here.Im sitting on the beach,drinking orange juice and wrighting this letter to you.I already went windsurfing.It was so much fun!Then after that i went scooba diving.It was awsome!But then i got tired and went to my room to rest a bit.After that i went to the beach and im here wrighting this letter to you and taking little sips of my  orange juice!Oops i think somebody is calling me to eat dinner!Write to me soon!Bye! Love-(Свое Имя)