Нужно ответить на все эти вопросы. Нужно чтоб в сумме получилось 10 - 12 предложений.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. A lot of useful information that hekps with working on a homework assigment 2. We use the computer to find the answers we need and communicate with friends.  3. It has various shortcomings in the form of a lack of energy on it, little memory and hanging.