Нужно перевести Английский, помогите! Меня зовут Настя Короткова. Я из России. Я родилась в Москве 3 февраля 2004 года. Мне 13 лет. Я не студент. Я ходу в школу. Через 5 лет я окончу школу и поступлю в университет. Я могу посту...

Нужно перевести Английский, помогите! Меня зовут Настя Короткова. Я из России. Я родилась в Москве 3 февраля 2004 года. Мне 13 лет. Я не студент. Я ходу в школу. Через 5 лет я окончу школу и поступлю в университет. Я могу поступить сама и бесплатно , но если я не сдам экзамены успешно, то я буду учиться платно. Моим родителям придётся платить за обучение. Честно говоря обучение стоит очень дорого. Но я знаю , что во многих других университетах обучение стоит намного больше. У меня большая семья и много родственников.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My name is Nastia Korotkova. I'm from Russia.I was born in Moscow on February 3, 2004. I'm 13 years old. I'm not a student. I go to school. In 5 years I will finish school and go to University. I can do myself for free , but if I don't pass the exams successfully, I will pay for studies. My parents have to pay tuition. Honestly the training is very expensive. But I know in many other universities costs a lot more. I have a big family and many relatives. вроде так
Гость
Need to translate English, help! My name is Nastya Korotkova. I'm from Russia. I was born in Moscow on February 3, 2004. I am 13 years old. I'm not a student. I go to school. After 5 years I will finish school and go to university. I can do it myself and for free, but if I do not pass the exams successfully, then I will study for fee. My parents will have to pay for their tuition. Honestly, training is very expensive. But I know that in many other universities training costs much more. I have a large family and many relatives.