Нужно перевести диалог. Sandy: Hi, Olga. What`s your new flat like? Olga: It`s very nice. Sandy: Really? Olga: Yes. There`s a small living room, a kitchen, a bedroom and a bathroom. Sandy: Has it got any furniture? Olga: Yes, i...

Нужно перевести диалог. Sandy: Hi, Olga. What`s your new flat like? Olga: It`s very nice. Sandy: Really? Olga: Yes. There`s a small living room, a kitchen, a bedroom and a bathroom. Sandy: Has it got any furniture? Olga: Yes, it has. There`s a sofa and an armchair in the living room but there isn`t a television. And in the bedroom there`s a bed and desk. Sandy: How about the kitchen? Is there a cooker? Olga: Yes, there is. There`s a fridge and a table too. Sandy: Sounds great! Транскрипцию пожалуйста!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
С:Привет,Ольга.Ну как тебе твоя новая квартира? О:Она довольно-таки милая С:Серьезно? О:Да.В ней есть маленькая гостинная комната,кухня,спальня и ванная комнаты. С:А в ней есть какая-нибудь мебель? О:Да,есть.Диван и кресло стоят в гостинной,но там нет телевизора.А в спальной комнате нет кровати и письменного стола C:А что насчет кухни? В ней есть плита? О:О,да,конечно.А также есть холодильник и обеденный стол. С:Звучит здорово!