Нужно подобрать к словам одну из отрицательных приставок in,un,im Able,clear,helpful,pleasant,known,credible,capable, complete,accurate,patient,perfect,possible

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Unable Unclear Unhelpful Unpleasant Unknown Incredible Uncapable
Гость
unable, unclear, unhelpful, unpleasant, unknown, incredible, incapable, incomplete, inaccurate, inpatient, imperfect, impossible