Нужно поставить глаголы в нужное время помогите пожалуйста 1. My friend ( talk) q lot yesterday 2. She (walk) to school at the moment 3.( you/have) a test next week? 4. We ( play) Monopoly every weekend 5. She never ( speak) to...

Нужно поставить глаголы в нужное время помогите пожалуйста 1. My friend ( talk) q lot yesterday 2. She (walk) to school at the moment 3.( you/have) a test next week? 4. We ( play) Monopoly every weekend 5. She never ( speak) to me. помогите пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. talked 2. is walking 3.  have you 4. play 5. have spoken
Гость
1. My friend talked a lot yesterday. 2. She walked to school at the moment 3. Have you got a test next week? 4. We play monopoly every weekend 5. She never spoke to me.