Нужно поставить слова из скобок в нужной форме. I Brake for Animals When. I was a kid, my grandmother (have) a 1970 Cadillac with"I BRAKE FOR ANIMALS" sticker. Many times I (hit) my head as granny (stop) ...

Нужно поставить слова из скобок в нужной форме. I Brake for Animals When. I was a kid, my grandmother (have) a 1970 Cadillac with"I BRAKE FOR ANIMALS" sticker. Many times I (hit) my head as granny (stop) for any squirrel, dog or frog (cross) the road. That was before anybody (wear) seatbelts. I never remember her ever (hit) anything, which was good for everybody. Such animals as turtles, dogs, frogs, deer, foxes often cross roadways. Unfortunately many of them (die) on the roads. If you ever hit a deer or someone's dog, you never (forget) it. So be on the look out for animals. They (not teach) to look before crossing.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
had hit stopped crossed wore hit died forget haven't been taught