Нужно со словами скласці сказы на беларуском языке:1)паведаміць2)паведаміў3)паведамілі4)паведамляю5)паведамляюць6)друкуеш7)друкаваў8)друкавалі9)друкуем10)друкуюць11)друкуе

Нужно со словами скласці сказы на беларуском языке: 1)паведаміць 2)паведаміў 3)паведамілі 4)паведамляю 5)паведамляюць 6)друкуеш 7)друкаваў 8)друкавалі 9)друкуем 10)друкуюць 11)друкуе
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Я паспеу паведамiць сваiх сяброу аб надыходзячай бядзе 2 Я паведамiу класнага кирунiка пра хваробу 3 Мы  паведамілі дырэктара аб пабітым акне 4 Я паведамляю цябе пра надыходзячае свята 5 Нас паведамляюць аб пажарнай трывозе 6 Ты друкуеш гэтую цiкавую книгу 7 Ты друкаваў гутую цiкавую книгу  8 Мы друкуем святочную газету 9 Яны друкуюць святочную газету 10 Ён  друкуе часопіс