Нужно составить 10 предложений используя конструкцию I Have (3 форма глагола) so there isn't/

Нужно составить 10 предложений используя конструкцию I Have (3 форма глагола) so there isn't/aren't Much/many/any..left (например: I have eaten the cake, so there isn't any food left in the house)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have already done the homework. They have played the volleyball. There isn't any books. There isn't much milk.