Нужно составить предложение из слов и придумать на них же ответ a) morning you time get up what this did ? b) dinner night have what you las for did? c) did train last you by when travel ? d) do what Sunday you last did ? e) ho...

Нужно составить предложение из слов и придумать на них же ответ a) morning you time get up what this did ? b) dinner night have what you las for did? c) did train last you by when travel ? d) do what Sunday you last did ? e) holiday did summer on go where last you ? f) visit you art gallery an last did when?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What time did zou get up this morning? - I got up at 7 o'clock. 2.What did you have for last dinner? - I had some biscuits. 3. When did you travel by train at last? - I travelled by train 2 years ago. 4. What did you do last Sunday? - I visited my parents. 5. Where did you go on holiday last summer? - I was in Spain. 6. When did you visit an art gallery at last? -I visited it 3 weeks ago.