Нужно вставить a,an или -1.Teenagers like to listen to ... music.2.Thr school hall was full of ... noise.3.Could I have ... glass of ... water.4.It`s ... fine wether today.5. i don`t like ... cheese. 6.Would you like ... apple?...

Нужно вставить a,an или - 1.Teenagers like to listen to ... music. 2.Thr school hall was full of ... noise. 3.Could I have ... glass of ... water. 4.It`s ... fine wether today. 5. i don`t like ... cheese.  6.Would you like ... apple? - No, thanks. 7.I have bought ... interesting book about ... African nature.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)ничего не нужно(-) 2)нужно (а) 3)нужно и там и там(а.а) 4)нужно(а) 5)не нужно(-) 6)нужно (an) 7)помойму  не нужно