Нужно вставить глаголы в нужной форме+написать все предложении отрецательными дам 50 баллов.Срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Go, don't go Play,don't play Walks, doesn't walk Skates, doesn't skate Runs, doesn't run, jump, doesn't jump Visit, don't visit Likes, doesn't like Have never skated (never уже отрицательная частичка) Rides, doesn't ride Swim, don't often swim