Нужно выбрать правильные ответы и подчеркнуть глаголов скобках в нужной форме Dear Susan,How are you?I'm in New York.The weather (isn't,wasn't) very good. It (is,was)rainy.Our hotel(is,was)very good.I (swim,swam)in the swimming...
Нужно выбрать правильные ответы и подчеркнуть глаголов скобках в нужной форме Dear Susan,How are you?I'm in New York.The weather (isn't,wasn't) very good. It (is,was)rainy.Our hotel(is,was)very good.I (swim,swam)in the swimming pool every day.I (eat,ate) hamburgers for dinner.Yesterday I (have,had) the biggest ice cream in my life.I (see,saw) skyscrapers from my hotel window.Yesterday we (go,went) shopping and I (buy,bought)very nice clothes.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. isn't
2. is
3. is
4. swim
5. eat
6. had
7. see
8. went
9. bought