Нужно задать вопрос и ответить. Слова для использования: Tracey/painter/live on a farm/paint-take pictures. Пример: A:What does Tom do? В:He is a doctor. А:Where does he live? В:He lives in a flat. А:Is the treating patients ri...

Нужно задать вопрос и ответить. Слова для использования: Tracey/painter/live on a farm/paint-take pictures. Пример: A:What does Tom do? В:He is a doctor. А:Where does he live? В:He lives in a flat. А:Is the treating patients right now? В:No,he is making a pizza. ДАМ 12 БАЛЛОВ!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A: What does Tracey do? Чем занимается Трейси? B) He is a painter. Она художник A) Where does she live? - где она живет? B) She lives on a farm. - она живет на ферме А) Is she painting pictures right now? Она пишет картины сейчас? b) no, she is taking pictures. Нет она фотографирует.