Нвписать предложения в Present Simple отрицания и вопрос,краткие ответы к каждому из составленных предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I don't go to the cinema. I dont use that phone. We don't know what to tell the teacher 2) Do you agree with this statement? Yes, I do Does he really think he is always right? No, he doesn't