Обчисліть масу алюміній сульфіду який можна добути внаслідок реакціі для проведення якої взято алюміній масою 5.4г і сірку масою 16г. Помогите))
Обчисліть масу алюміній сульфіду який можна добути внаслідок реакціі для проведення якої взято алюміній масою 5.4г і сірку масою 16г. Помогите))
Ответ(ы) на вопрос:
2Al+ 3S = Al2S3
n (Al) = 5,4 / 27 = 0,2 моль
n (S) = 16 / 32 = 0,5 моль
n(Al) : n(S) по уравнению = 2 : 3
по условию = 0,2 : 0,5
значит S в избытке
n(Al) : n(Al2S3) = 2:1
n(Al2S3) = 0,1 моль
m(Al2S3) = 0,1 x 150 = 15 г
Ответ: 15 г
Не нашли ответ?
Похожие вопросы