Образ Марійки Федорчук

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Марійка — дуже  чесна, працьовита, ощадлива до скупості, але й очерствіла через пожадливість селянка.У ставленні до Анни проявляється її недоброзичливість до бідноти. Марійка  поважала тих, хто мав землю й гроші. А ще вона  мати, яка турбується за долю синів, вірить ворожкам, що засуджується церквою.Любов до синів, зокрема до братовбивці Сави, у Марійки має хворобливий характер.Згодом Марійка відчує провину перед Анною і перед померлими, невизнаними колись онуками, а почуття приязні чи ненародженої любові перенесе на дитину Анни й Петра.
Гость
Марічка. "...погляд у Марійки м'який, звичайно глибокий і зажурений, в усміху несказанно лагідний і гарний..."  "Одначе її тонке, ніжне обличчя з ясними лагідними очима усмиряло враження її занедбаного вигляду." "Була се слабосильна, ще доволі молода жінка з ніжними рисами обличчя, на якім за першим поглядом було пізнати, що тяжка, ненастанна праця й жура, що гнітила її, надали її п'ятно старості."