Образуй формы Past Simple данных глаголов. Среди них есть четыре неправильных глаголов. to call, to cut, to steal, to be, to do, to mend, to chase, to want, to arrive, to climb, to walk, to follow, to crash, to pass, to ask, to...

Образуй формы Past Simple данных глаголов. Среди них есть четыре неправильных глаголов. to call, to cut, to steal, to be, to do, to mend, to chase, to want, to arrive, to climb, to walk, to follow, to crash, to pass, to ask, to stop.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
called, cut, stole, was, did, mended, chased, wanted, arrived, climbed, walked, followed, crashed, passed, asked, stopped