Образуй формы Past Simple данных глаголов. Среди них есть четыре неправильных глаголов. to call, to cut, to steal, to be, to do, to mend, to chase, to want, to arrive, to climb, to walk, to follow, to crash, to pass, to ask, to...
Образуй формы Past Simple данных глаголов. Среди них есть четыре неправильных глаголов.
to call, to cut, to steal, to be, to do, to mend, to chase, to want, to arrive, to climb, to walk, to follow, to crash, to pass, to ask, to stop.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
called, cut, stole, was, did, mended, chased, wanted, arrived, climbed, walked, followed, crashed, passed, asked, stopped