Образуйте две отрицательные формы каждого предложения; 1. She can buy something in this shop. 2. We can find somebody in your city. 3. He must learn something about it. 4. I want to see somebody. 5. They have to meet somebody a...

Образуйте две отрицательные формы каждого предложения; 1. She can buy something in this shop. 2. We can find somebody in your city. 3. He must learn something about it. 4. I want to see somebody. 5. They have to meet somebody at the station.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
she can't buy smth in the shop we can't find ... he must not... I want to see nobody They have to meet nobody...