Обведите правильный вариант.1.(Ann/Ann's) sister is ten.2.(Nick/Nick's) has got a game.3.(Nick/Nick's) game is in the box.4.(

Обведите правильный вариант.1.(Ann/Ann's) sister is ten.2.(Nick/Nick's) has got a game.3.(Nick/Nick's) game is in the box.4.(Inda/Inda's) dog is clever.5.(Inda/Inda's) has got a cleverdog.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Ann's sister is ten. 2)Nick has got a game. 3)Nick's game is in the box. 4)Inda's dog is clever. 5)Inda has got a clever dog.