Очень срочно плиииз номер 6 и 7

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
6) 6. 1)Sorry, i have broken your favorite pen. 2)Which of the mobiles you Have you chosen? 3)Little Dick Has never ridden a horse.4)Is Frank at home?-Yes, he  He has just driven back.5)Where Nick gone? He has gone to the bank; .6)Jane says She has never broken her leg.7)Haven't you chosen a birthday present for Mary yet? 8)Have you ever ridden a bike?9) I have already driven my father's car.10)Where is Ann has she gone? She has gone to the cinema.There is a very good film on at the Rolan cinema. 7-е сам сделаешь, там нужно твое мнение.
Гость
#7 I would like to visit New York, because it's very nice citi and I think there are many plases to visit. Я хочу посетить Нью Ёрк потомучто это очень красивый город и я думаю что там есть много мест которые стоит посетить. Ай вуд лайк ту визит Нью Ёрк бикос ит ис вэри найс сити энд ай синк зэр а мэни плэйсис ту визит