Охарактерезуйте основні напрямки зовнішньої політики Володимира

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Утвердження в Києві Володимир утвердився у Києві 980 р., вже маючи чималий досвід державного діяча. Із розповідей літописця довідуємося, що княжити він почав у Новгороді, з якого, одначе, був вигнаний старшим братом Ярополком. Позбавлений володінь, Володимир кілька років поневірявся на чужині. Роки вигнання не були для нього бездіяльними, бо повернувся на Русь Володимир із загонами варягів. За їхньої підтримки він не лише відвоював Новгород, а й заволодів землями старших братів, прихопивши, крім того, й Полоцьк. Легендарними подробицями прикрасив літописець розповідь про те, як Володимир торував шлях до великнязівського столу. Багато випробувань довелося подолати Володимирові, аж поки він, за висловом літописця, «став княжити у Києві один». 2. Формування державної території. Територіальний поділ Володіння київських князів – попередників Володимира були досить умовними.Кожному із київських володарів доводилося докладати надзвичайних зусиль, аби поновити свою владу над непокірними племінними князями.До стабільних володінь Святослава, хоч якими значними були його тимчасові завоювання, належали тільки Київ із навколишніми землями, деревлянські території та Новгород.