Оксид елемента головної підгрупи II групи масою 2,8 г повністю розчинився в хлоридній кислоті масою 3,65 г. Визначте цей елемент. Складіть схему будови атома, електронну формулу.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Загальна формула оксидів елементів головної підгрупи ІІ групи RO 2,8 г   3,65 г RO + 2HCl = RCl2 + H2O х г      73 г х= 56 г m(RO) = 56 г m(R) = 56 г - 16 г = 40 г З Періодичної системи знаходимо елемент головної підгрупи ІІ групи з масою 40 г. Цій масі відповідає Кальцій. Відповідь: Са