Оксид елемента головної підгрупи II групи масою 2,8 г повністю розчинився в хлоридній кислоті масою 3,65 г. Визначте цей елемент. Складіть схему будови атома, електронну формулу.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Загальна формула оксидів елементів головної підгрупи ІІ групи RO
2,8 г 3,65 г
RO + 2HCl = RCl2 + H2O
х г 73 г
х= 56 г
m(RO) = 56 г
m(R) = 56 г - 16 г = 40 г
З Періодичної системи знаходимо елемент головної підгрупи ІІ групи з масою 40 г. Цій масі відповідає Кальцій.
Відповідь: Са