Опис зовнішності людини можна виконати за таким планом:
1.Зовнішній вигляд:
1)портрет – обличчя, міміка, жести, фігура, манера поведінки;
2)мова – теми висловлювань, форми мови;
3)одяг.
2.Внутрішній склад:
1)характер людини – сильний, слабкий, вольовий, безвільний, суперечливий;
2)характеристика – самохарактеристика чи відгуки оточуючих.
3.Світ речей, в якому живе людина (інтер`єр).
4.Світ природи, в якому живе людина (пейзаж).
5.Суспільство та історичні умови, в якому живе людина.
Під час опису зовнішності важливо підібрати найточніші, найвиразніші слова. Ось деякі з них:
Очі: глибокі, добрі, вдумливі, примружені, грайливі, привітні, сірі, темні, карі…
Брови: густі, ледь помітні, як шнурочки, грайливі…
Обличчя: кругле, довге, видовжене, смішне, усміхнене, виразне, схвильоване…
Волосся: пряме, довге, густе, кучеряве, темне, світле, скуйовджене…
Руки: великі, натруджені, мозолясті, тендітні…
Постава: міцна, пряма, впевнена…
Погляд: задумливий, уважний, байдужий, зацікавлений…
Які частини мови найчастіше використовуються під час опису? Чому?
Під час опису зовнішності людини потрібно звернути увагу на характерні ознаки обличчя, статури, одягу, поведінки людини (мова, жести, міміка). Багато про людину можуть сказати такі деталі, як одяг, предмети інтер`єру, у якому вона знаходиться.