Опиши этих игрушечных медведей,завершив предложения. TEDDY 1) I can see Teddy. 2) ________________is big. 3) Teddy__________black. EDDY 1) I __________Eddy. 2) _________________is little. 3) Eddy___________.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. He/It is big 3. Teddy is black 1. I can see Eddy 2. He /It is little 3. Eddy is black/white